agencja pracy

Agencja pracy Świdwin zadzwoń 578 503 403

Prasówki

Goście z Ukrainy zajmują doskonałe miejsce spośród wszystkich cudzoziemców, które zamierzają podejmować pozycję w Polsce. Z wszystkim rokiem ich zawartość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej trzymano w gospodarstwie, jednak z latami wzrasta ich liczebność we jakichkolwiek obszarach rynkowych, poprzez to niezwykle dużo pracodawców zderzają się z samym pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do zatrudnienia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby siedzieć i funkcjonować w Polsce, pragnie liczyć albo ważne zezwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to potem on może ją zacząć na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w czasie jednego roku. Uproszczenie liczy na tym, że pracodawca nie powinien dawać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo są być zaznaczone paszportowe dane człowieka, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez cudzoziemca
W relacji od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, bądź nie pracodawca może wyrobić dla innego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w procesu roku – oświadczenie
Można ułożyć w powiatowym Urzędzie Pracy pożądaj poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany projekt będzie zarejestrowany w czasie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi faktami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby zakładającej kampania gospodarczą bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w procesu roku – pozwolenie na pracę typu A
Wniosek trzeba złożyć w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego tekstu trwa dłużej – minimalnie kilka miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co wysoce?
Po otrzymaniu oświadczenia lub przyjęcia w tytule pracodawca ma dostarczyć jego do człowieka, aby tenże mógł zacząć wizę na podstawie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Kiedy człowiek otworzył wizę i dotarłem na zajęcie wykonywania pracy – przed przystąpieniem pracy trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia czy deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Pracy traktuje być poinformowany o rozpoczęciu działalności w dniu jej rozpoczęcia. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Kiedy w sukcesie polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w czasie jednego tygodnia. Też warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik ma podejmować dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments